لاغری موضعی با لیپوماتیک،روشی نوین و بدون برگشت برای لاغری مطمئن

لاغری با لیپوماتیکلیپوماتیک یک روش برداشتن چربی‌های زائد است که بدون درد و غیر تهاجمی می‌باشد و روش لیپوساکشن را منسوخ کرده است. لیپوماتیک یک روش تایید شده و غیر جراحی است که تحت بیحسی موضعی انجام می‌شود و می‌تواند حجم زیادی از سلول‌های چربی را در یک جلسه خارج کند.

روش لیپوماتیک با استفاده از دستگاه هوادهی هوای فشرده که به یک کانولا متصل شده است و به طور خودکار ۳۶۰ درجه چرخش می‌کند، سلول‌های چربی را بدون آسیب رساندن به پوست و بافت‌ها تحریک می‌کند. لیپوماتیک در اصل لیپوساکشن است که توسط یک کانولای مکشی ویبره‌دار، شتاب بیشتری دارد.

لیپوماتیک یکی از جدیدترین دستگاه‌های تکنولوژی لیپوساکشن است که برای کاهش چربی استفاده می‌شود. اگرچه تحت بیحسی موضعی انجام می‌شود، اما با این حال امکان جمع آوری مقدار زیادی از سلول‌های چربی را به دلیل کانولاهای ارتعاشی خود، فراهم می‌کند.
لیپوماتیک همچنین دقت چربی‌زدایی در مناطقی که دسترسی به آن دشوار است یا مناطقی که بافت فیبروزی دارند (لیپوساکشن‌های ثانویه یا لیپوساکشن‌های مردانه) مانند کپل، ساق پا و زانو را، افزایش می‌دهد.

اگر به دنبال روشی مطمئن،بدون درد و بی هوشی برای لاغری هستید،لیپوماتیک به عنوان یکی از روش های نوین با تکنولوژی بالا به شما بیماران توصیه می شود.جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش زیر نظر پزشک متخصص تغذیه یا رزرو نوبت می توانید با شماره های ما تماس حاصل فرمایید.

مکانیسم لاغری با لیپوماتیک چگونه است؟


در روش لیپوساکشن ویبره‌دار لیپوماتیک، کانولاها (ابزارهایی هستند که باعث شکستن سلول‌های چربی می‌شوند و در تمام روش‌های لیپوساکشن مورد استفاده قرار می‌گیرند)، متفاوت از سایر کانولاهای لیپوساکشن هستند. با استفاده از تکنولوژی هوای فشرده همراه با یک کانولا (یک لوله نازک که به داخل حفره ورید یا بدن فرستاده می‌شود) به طور خودکار با چرخش ۳۶۰ درجه‌ای، می‌تواند عملیات را به آرامی انجام دهد، بدون استفاده از نیروی فیزیکی که در لیپوساکشن استاندارد، طبیعی است. در لیپوماتیک، کانولاها دارای لرزش، نوسان و چرخش ثابت با موتور مخصوص پنوماتیک خود هستند. کانولاهای لیپوماتیک با حرکات ارتعاشی خود، به آسانی سلول‌های چربی را شکسته و سپس چربی را به آرامی از بدن خارج می‌کنند. بنابراین جراح می‌تواند این عمل را بدون استفاده از نیروی فیزیکی انجام دهد که در لیپوساکشن استاندارد اتفاق می‌افتد. این روش به جراح این امکان را می‌دهد تا تمرکز بیشتری بر روی نقاطی از بدن داشته باشد که بیشتر مقاومت می‌کنند، تا دقیق‌تر بتواند مناطقی که احتیاج به لیپوساکشن دارند را تعریف کند و دیگر صرفا به زدودن تمام بافت‌های چربی نمی‌پردازد.

لیپوماتیک اجازه می‌دهد تا برداشتن چربی زیر پوستی و سفت شدن پوست نیز انجام شود. این روش در درمان چربی زیر پوستی موثر است. یک کانولای کوچک (یا لوله‌ای به اندازه نوک قلم) در زیر پوست قرار می‌گیرد. کانولای مخصوص لیپوماتیک با انتشار فرکانس، ارتعاشی ایجاد می‌کند که موجب اختلال در فیبرهای بافت همبند می‌شود که ضخامت و کیفیت پوست را افزایش می‌دهند و رنگ پرتقالی پوست صورت را که تا حدودی مرتبط با چربی زیر پوستی است را به حداقل می‌رساند.

معایب لیپوساکشن و جایگزینی آن با روش لیپوماتیک


لیپوساکشن یک روش زیبایی شناخته شده و مورد آزمایش است که شامل مکش مناطق کوچک چربی است. بسته به منطقه تحت درمان، انجام این روش‌ها معمولا ۱ تا ۳ ساعت طول می‌کشد و نیاز به یک روز بستری و همچنین حداقل ۲ هفته زمان برای بهبودی دارد. شکم بند یا باندهای محافظت کننده الاستیکی، باید به طور مداوم پس از عمل پوشیده شوند تا به کاهش تورم و کبودی کمک کنند. روش لیپوساکشن با پیشرفت تکنولوژی و علم جراحی زیبایی، بیشتر و بیشتر منسوخ شده است. لیپوساکشن که از نظر تکنولوژی منسوخ شده است، از یک روش عمل قدیمی استفاده می‌کند و عوارض جدی ناشی از استفاده از آن شامل ترومبوز عمیق وریدی، سوراخ شدن ارگانیزم‌ها، خونریزی و عفونت است. با توجه به ماهیت تهاجمی آن، بدن بیمار ممکن است درد زیادی را تجربه کند زیرا روند شکستن چربی در لیپوساکشن، بیشتر از تکنولوژی‌های جدید است.

چرا کسی باید از لیپوماتیک استفاده کند؟


اگر شما به دنبال حذف سریع چربی هستید، روش لیپوماتیک، مقرون به صرفه بوده و با حداقل درد و یا آسیب، برای شما مناسب است. لیپوماتیک یک تکنولوژی پیشرفته و تخصصی است که تمام مزایای لیپوساکشن را با حذف مضرات آن، فراهم می‌کند. لیپوماتیک یک فرآیند بسیار سریع و کم خطر است.

چرخش خودکار ۳۶۰ درجه‌ای کانولا، در روش لیپوماتیک منحصر به فرد است و اجازه می‌دهد تا چربی‌زدایی و همچنین مکش، به طور خودکار و همزمان انجام شوند. این تکنولوژی یک ارتعاش ثابت ایجاد می‌کند که به همین دلیل، دقت حرکت در طول عمل، همیشه ثابت باقی می‌ماند. این بدان معنی است که طول عمل کوتاه‌تر و دوره نقاهت بهتر خواهد بود. علاوه بر این، لیپوماتیک اجازه می‌دهد تا جراح سلول‌های چربی را بدون ایجاد اختلال در بافت‌های دیگر پوست، بردارد. ارگونومی این سیستم، انعطاف‌پذیر و راحت است که به جراحان اجازه می‌دهد در طول عمل دقت بیشتری داشته باشند، و در نهایت، یک روش بسیار ایمن و موثر است.

نواحی بدن برای لاغری با لیپوماتیک


لیپوماتیک برای از بین بردن چربی های اکثر اعضای بدن مانند ران ، باسن ، شکم ، پهلو و بازو  مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای لیپوماتیک برای بیماران چیست؟


 • ایمن، موثر و آسان است.
 • اگر کانولا با بافت‌های غیر چربی برخورد کند، سیستم امنیتی آن دستور می‌دهد تا فورا متوقف شود.
 • کم یا بدون درد
 • می‌تواند نواحی دشوار و ظریف را هدف قرار دهد.
 • اجازه می‌دهد تا پوست بسیار عالی کشیده شود و در نتیجه ظاهر بهتر و نتیجه مطلوبی برای پوست شما خواهد داشت.
 • مدت زمان کوتاه‌تر
 • بهبود سریع به دلیل خونریزی و تورم کمتر
 • مقرون به صرفه‌تر
 • هیچ بافت دیگری در پوست آسیب نخواهد دید.
 • استفاده از فرکانس لرزشی که آن را حتی در هنگامی که فقط از بیحسی موضعی استفاده شده است، راحت‌تر می‌کند.
 • FDA (اداره غذا و داروی آمریکا) تکنولوژی آن را تایید کرده است.

 مزایای لیپوماتیک برای جراح 


 • ساده‌تر کار می‌کند و کمتر خسته کننده است.
 • دسترسی به مناطق دشوار (پشت، نواحی فیبروزی و …)
 • درمان مناطق حساس (زانو، ساق پا، باسن …) با دقت بسیار بالا.
 • نفوذ همگن بیشتر با نظارت مداوم بر میزان نفوذ در منطقه.
 •  قابل انجام برای نواحی که قبلا نفوذ کرده یا مکش شده‌اند.

این روش چقدر ایمن است؟


ایمنی

به عنوان یک دستگاه مورد تایید FDA، دستگاه لیپوماتیک قبلا ثابت کرده است که یک سیستم بسیار قابل اطمینان است که به طور ایمن و موثر اجازه می‌دهد تا حذف دقیق چربی در تمام مناطق بدن انجام شود. در لیپوماتیک، ابتدا سلول‌های چربی شکسته می‌شوند (یا توسط حرکات ارتعاشی کانولا، امولسیون می‌شوند) و سپس امولسیون چربی به آرامی برای فرم‌دهی دقیق بدن، به بیرون کشیده می‌شود. لیپوماتیک مشکلات ایمنی موجود در لیپوساکشن سنتی را برطرف می‌کند و ایمنی بالای سیستم آن، از بافت بدن شما (اعصاب، عروق خونی، عضلات) محافظت می‌کند. با ۶۰۰ ویبره در دقیقه، لیپوماتیک به طور موثری چربی ناخواسته را جذب می‌کند و نتایج بهتری را ایجاد می‌کند، از جمله پوست نرم‌تر، درد و کبودی کمتر.

در مقایسه با لیپوساکشن اولتراسونیک (UAL)، لیپوساکشن سنتی یا لیپوساکشن لیزری، لیپوماتیک (ال.اسونیک) از خطرات ایجاد سوختگی در پوست (نکروز پوست) مصون است، در عین حال که مزایای استفاده از این تکنیک‌ها را حفظ می‌کند. لیپوماتیک اجازه می‌دهد تا کشش پوستی بیشتر و نتایج مطلوبی در بخش‌های فیبروتیک داشته باشد، بدون اینکه به توانایی بالای آن در از بین بردن چربی لطمه ببیند یا بدون اینکه به دیگر بافت‌های بدن آسیب برساند.

چه افرادی می‌توانند با روش لیپوماتیک لاغر شوند؟


افراد ایده‌آل برای استفاده از روش لیپوماتیک شامل مردان و زنانی است که دارای وزن نسبتا طبیعی هستند و دارای ذخایر موضعی چربی در ناحیه‌هایی از بدن مانند شکم، بازو، ران، کمر و  یا باسن هستند. این چربی‌های جمع شده، در نواحی که ذکر شد اغلب حتی به بهترین رژیم‌های غذایی و رژیم‌های ورزشی نیز مقاوم هستند و احتمالا از ژنتیک حاصل می‌شوند.

لیپوماتیک همچنین می‌تواند برای عضلانی کردن شکم و برای بیرون آوردن سیکس پک استفاده شود، در حالی که لیپوماتیک صورت می‌تواند برای گونه‌های چاق و یا غبغب نیز مورد استفاده قرار گیرد. همچنین برای کاهش وزن شما نیز می‌تواند موثر باشد. مشتریانی که در حال برنامه‌ریزی برای از کاهش وزن قابل توجهی هستند یا حتی در حال افزایش وزن هستند (به عنوان مثال به علت حاملگی)، برای لیپوماتیک مناسب نیستند. نتایج ما تا زمانی که وزن شما ثابت شود، دائمی است. برای گرفتن بهترین نتایج، پوست باید همراه با این روش، کشیده شود. مشتریانی که انعطاف پذیری پوستشان را با افزایش سن از دست می‌دهند، نتایج لیپوماتیک را به خطر می‌اندازند. اگر کیفیت پوست همچنان منعطف باقی بماند، سن برای لیپوماتیک هیچ عامل بازدارنده‌ای نیست.

لطفا توجه داشته باشید لیپوماتیک جایگزین رژیم غذایی و ورزش نیست. این روش باید مورد استفاده قرار گیرد تا مجددا بدن شما را فرم دهد، اما نمی‌تواند شکل شما را کاملا تغییر دهد.

چه هنگامی شخص می‌تواند نتایج را ببیند؟


مشاهده نتایج

بیماران می‌توانند نتایج قابل مشاهده را فورا ببینند و از دست دادن چربی نهایتا در حدود ۳ ماه طول می‌کشد. بر خلاف لیپوساکشن که نیازمند یک روز بستری و دو هفته طول درمان است، در روش لیپوماتیک طول درمان حداقل است و بیماران می‌توانند تقریبا بلافاصله به فعالیت‌های طبیعی خود بازگردند. علاوه بر این، سوزش، کبودی و تورم پوست به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد.

از بین بردن چربی زیر پوستی و سفت شدن پوست، به مدت ۱ تا ۶ ماه بعد از عمل، موجب جمع شدن پوست می‌شود.

برخی از معایب لیپوماتیک


محدودیت لیپوماتیک این است که نمی‌توان آن را برای افرادی که دارای چاقی عمومی هستند یا دارای مناطق بزرگتر چاقی موضعی هستند، استفاده کرد. برای این بیماران، به موازات رژیم غذایی مناسب، درمان‌هایی مانند ورزش کافی، لیپوساکشن و جراحی‌های خاص می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

 • درد و ناراحتی در ناحیه‌ای که درمان لیزری صورت گرفته است، شبیه به درد ناشی از خرد شدن عضله است و پس از چند روز متوقف خواهد شد.
 • تورم در ناحیه تحت درمان، که در ۲ تا ۳ هفته بعد، به طور خود به خودی رفع می‌شود.
 • کبودی در ناحیه تحت درمان، که به تدریج از بین می‌رود.

خطر آمبولی در لیپوماتیک


خطرآمبولی چربی از روش لیپوماتیک تقریبا صفر است. ارتعاش هایی که کانول های لیپوماتیک در بافت چربی دارند باعث می شود از کنار عروق خونی فرارکنند بنابراین خطر خونریزی حد اقل  و درحد صفر خواهد بود. در صورتی که لیپوماتیک درست انجام شود  خطری بیمار را تهدید نمیکند.

خطر آمبولي دراعمالي که بيش از يک ساعت‌و‌نيم به طول بينجامند بالا مي‌رود. همچنين زماني خطر آمبولي بالا مي‌رود که کانديدا به‌درستي انتخاب نشده باشد. به‌عنوان مثال افرادي که اضافه وزن بالایی دارند و مدت زمان بیشتری زیر عمل می باشند احتمال آمبولی در آن ها بیشتر است.

مراقبت بعد از لیپوماتیک


 • توصیه می شود با توجه به نوعدرمانی که بیمار داشته است،زیر نظرپزشک متخصص خور رژیم غذایی مناسب را دریافت نماید.
 • پس از لیپوماتیک افرادی که تحت عمل لیپوماتیک قرار می گیرند ، به منظور تخلیه ی ترشحات و همچنین برای فرم دهی بهتر ، از گن های فشاری استفاده کنند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *